Find the unit rate for the given rate. Round to the nearest hundredth if necessary. A) 30 cards for $5.20 B) 192

Find the unit rate for the given rate. Round to the nearest hundredth if necessary.

A) 30 cards for $5.20
B) 192 miles on 6 gallons on gasoline


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *