In January, a store sold 3 scarves for $14.10. In March, it sold 5 scarves for $22.90. What was the

In January, a store sold 3 scarves for $14.10. In March, it sold 5 scarves for $22.90. What was the unit rate for January ? What was the unit rate for March ? In which Month did a scarf cost the least ?


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *