Jack is buying Jill a bucket made of precious rubies. The price of the bucket is B dollars. He also

Jack is buying Jill a bucket made of precious rubies. The price of the bucket is B dollars. He also has to pay a 18% ruby bucket tax. Write an expression for Jack’s total purchase for the bucket.


CategoriesUncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *