Milo bought 12 nails for $6. Use the unit rate of cost per nail to complete the table of

Milo bought 12 nails for $6.
Use the unit rate of cost per nail to complete the table of values for the proportional relationship.
Enter your answers in the boxes. also know it.
x y
2 —-
4 —–
8 —–


CategoriesUncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *