Wilbur spent $27 on a magazine and some notepads. If the magazine cost $3 and each notepad cost $3, then how

Wilbur spent $27 on a magazine and some notepads. If the magazine cost $3 and

each notepad cost $3, then how many notepads did he buy?
A) 11
B) 9
C) 8
D)12


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *